Odlehčovací služba – Domov Betlém, Klobouky u Brna 

Služba je registrována v registru poskytovatelů sociálních služeb pod číslem: 6513256.

Poslání služby:

Pomocí pobytových a ambulantních odlehčovacích služeb umožňujeme osobám se zdravotním postižením a seniorům krátkodobě změnit prostředí a současně jim zajistit potřebnou péči, aby si pečující osoby mohly odpočinout, chodit do zaměstnání nebo si vyřídit potřebné osobní záležitosti.

Cílová skupina:

Služba je určena pro seniory a dospělé osoby se zdravotním postižením. Služba je vhodná i pro osoby pohybující se na invalidním vozíku.

Dlouhodobý cíl:

Cílem služby je zajistit, aby její uživatelé mohli s naší podporou prožít pobyt v odlehčovací službě co nejvíce podle vlastních představ a zájmů. Snažíme se také o vytvoření nových společenských kontaktů hostů, pokud o ně mají zájem.

Stručný popis služby:

Kapacita pobytové formy je 6 lůžek. V druhém nadzemním podlaží modernizované vily se nachází 2 pokoje s jedním lůžkem a přistýlkou a 2 dvojlůžkové pokoje. Pobytová forma odlehčovací služby je poskytována celoročně v nepřetržitém režimu.

V Odstrčilově vile je poskytována také ambulantní forma s maximální okamžitou kapacitou 6 uživatelů. Pro tuto formu je přizpůsobeno zejména první nadzemní podlaží se vstupní halou, denní místností a jídelnou, kuchyní, pokojem pro odpočinek uživatelů.

Provozní doba ambulantní formy: pondělí – neděle od 7.00 do 18.00 hodin.

Odstrčilova vila je bezbariérová a nachází se v bezprostřední blízkosti v jednom areálu s Domovem Betlém. Uživatelé mohou využívat přilehlý lesopark a společnou terasu. Pobyty uživatelů v tomto zařízení můžou být opakované.

Aktuální dění můžete sledovat na facebookovém profilu.

 Úhrady za služby:

  • Celodenní strava: 150 Kč, z toho snídaně 30 Kč, oběd 75 Kč a večeře 45 Kč 
  • za 1 den ubytování: 210 Kč - včetně úklidu, praní prádla a provozních nákladů na ubytování; tato úhrada se vztahuje na obě zařízení – Domov Betlém i Odstrčilovu vilu
  • Za služby sociální péče: 130 Kč za hodinu péče. Rozsah péče se  stanovuje při jednání se zájemcem podle jeho reálné potřeby.

Nejdůležitější materiály o službě si můžete stáhnout kliknutím na níže uvedené odkazy:

popis realizace služby platný od 1.5.2021

žádost o poskytnutí sociální služby

Vyplněnou žádost prosím pošlete písemně na níže uvedenou adresu.

Zájemcům o službu nabízíme podporu v těchto oblastech jejich potřeb.

Co se bude dít po obdržení Vaší žádosti?

Po obdržení Vaší žádosti Vás budeme kontaktovat, abychom ověřili informace v žádosti a zahájili proces jednání se zájemcem. V případě zájmu můžete po předchozí dohodě přijet na návštěvu. Máme-li plnou kapacitu, budeme Vás kontaktovat, abychom ověřili, zda patříte do okruhu osob, kterým poskytujeme službu, a zařadíme Vás (pokud budete mít zájem) mezi žadatele. Až se uvolní místo, kontaktujeme všechny žadatele, kteří odpovídají bližší charakteristice volného místa, a ověřujeme, zda jejich zájem trvá (zahájení procesu jednání se zájemcem).

Máte zájem o jinou službu nebo potřebujete poradit?

Podívejte se na přehled všech našich služeb, spojte se s naší sociální pracovnicí nebo nás můžete kontaktovat:

Korespondenční adresa

Odlehčovací služby v Odstrčilově vile
Císařova 394/27
Klobouky u Brna
69172

Kontaktní údaje

Vedoucí služby: Bc. Monika Holánková
Telefon: 515 531 880
Mobil: 603 575 249
E-mail: cbykQOQ80myo3Wej2