Domov pro osoby se zdravotním postižením – Betlém, Klobouky u Brna

Služba je registrována v registru poskytovatelů sociálních služeb pod číslem: 9688098.

Poslání služby:

V domově pro osoby se zdravotním postižením pomáháme dospělým lidem s těžkým tělesným postižením žít běžným způsobem života. Vytváříme prostor pro individualitu obyvatel v malé domácnosti v přirozeném prostředí obce. Spolupracujeme s rodinami, přáteli a odborníky.

Cílová skupina:

Služba je určena dospělým lidem s těžkým tělesným postižením, a to zejména osobám, které používají invalidní vozík a při nástupu jsou ve věkovém rozmezí 18 – 60 let. Kapacita služby je 12 lůžek. 

Dlouhodobý cíl:

Cílem služby je zajistit, aby její uživatelé mohli s naší podporou žít aktivní, důstojný a naplněný život, co nejvíce podle vlastních představ a zájmů. Snažíme se také o provázání života s rodinami uživatelů, jejich přáteli a blízkými lidmi, ale i v rámci širších společenských vztahů.

Stručný popis služby:

Domov Betlém je rozdělen do dvou samostatných domácností. Každý obyvatel má vlastní jednolůžkový pokoj, který si může po dohodě s vedoucím domova vybavit dle svého přání. Obyvatelé také mohou odebírat celodenní stravu dle předem zveřejněného jídelního lístku.

Péči zajišťují kvalifikovaní pečovatelé, přes den pečuje jeden pracovník zpravidla o tři obyvatele, potřebnou péči během noci zajišťují dva pracovníci pro celý domov. Betlém nabízí svým obyvatelům nejen potřebnou péči, ale také nabídku společných kulturních a duchovních aktivit. Nabízíme také individuální masáže a ergoterapii, popř. návštěvu Sociálně terapeutického centra v Brumovicích. 

Úhrady za služby, platné od 1.4.2023:

  • Celodenní strava 190 Kč, z toho snídaně 45 Kč, oběd 95 Kč a večeře 50 Kč 
  • Ubytování:  za jednolůžkový pokoj 280 Kč
  • Za služby sociální péče: přiznaný příspěvek na péči v plné měsíční výši

Nejdůležitější materiály o službě si můžete stáhnout kliknutím na níže uvedené odkazy:

veřejný závazek

žádost o poskytnutí sociální služby

Vyplněnou žádost prosím pošlete písemně na níže uvedenou adresu.

Zájemcům o službu nabízíme podporu v těchto oblastech jejich potřeb.

Co se bude dít po obdržení Vaší žádosti?

Po obdržení Vaší žádosti Vás budeme kontaktovat, abychom ověřili informace v žádosti a zahájili proces jednání se zájemcem. V případě zájmu můžete po předchozí dohodě přijet na návštěvu. Máme-li plnou kapacitu, budeme Vás kontaktovat, abychom ověřili, zda patříte do okruhu osob, kterým poskytujeme službu, a zařadíme Vás (pokud budete mít zájem) mezi žadatele. Až se uvolní místo, kontaktujeme všechny žadatele, kteří odpovídají bližší charakteristice volného místa, a ověřujeme, zda jejich zájem trvá (zahájení procesu jednání se zájemcem)..

Máte zájem o jinou službu nebo potřebujete poradit?

Podívejte se na přehled všech našich služeb, spojte se s naší sociální pracovnicí nebo nás můžete kontaktovat:

Korespondenční adresa

Domov Betlém pro osoby s těžkým tělesným postižením
Brněnská 944/21
Klobouky u Brna
69172

Kontaktní údaje

Vedoucí služby: Bc. Radomíra Soukopová
Telefon: 519 420 573
Mobil: 739 244 837
E-mail: X.GvV_4WH9rD23c4-kt