Odlehčovací služba – Domov Betlém, Klobouky u Brna 

Služba je registrována v registru poskytovatelů sociálních služeb pod číslem: 6513256.

Poslání služby:

Pomocí pobytových odlehčovacích služeb umožňujeme osobám se zdravotním postižením a seniorům krátkodobě změnit prostředí a současně jim zajistit potřebnou péči, aby si pečující osoby mohly odpočinout. 

Cílová skupina:

Služba je určena pro dospělé osoby s tělesným postižením nebo jiným zdravotním postižením a pro seniory. Služba je vhodná pro osoby pohybující se na invalidním vozíku.

Za jeden kalendářní rok odlehčovací službu využije 30 - 50 uživatelů.

Dlouhodobý cíl:

Cílem služby je zajistit, aby její uživatelé mohli s naší podporou prožít pobyt na Betlémě co nejvíce podle vlastních představ a zájmů. Snažíme se také o vytvoření nových společenských kontaktů hostů, pokud o ně mají zájem.

Stručný popis služby:

Domov Betlém je rozdělen do dvou samostatných domácností, v každé z nich je garsonka pro hosty odlehčovací služby s možností přistýlky.

Hosté také mohou odebírat celodenní stravu dle předem zveřejněného jídelního lístku. Pobyty poskytujeme zpravidla v délce 1 – 3 týdnů dle předem dohodnutého termínu.

Péči zajišťují kvalifikovaní pečovatelé, přes den pečuje jeden pracovník zpravidla o tři obyvatele, potřebnou péči během noci zajišťují dva pracovníci pro celý domov. Betlém nabízí hostům odlehčovací služby nejen potřebnou péči, ale také nabídku společných kulturních a duchovních aktivit. Nabízíme také individuální masáže a ergoterapii, popř. návštěvu Sociálně terapeutického centra v Brumovicích.  Aktuální dění můžete sledovat na facebookovém profilu.

 Úhrady za služby:

  • Celodenní strava 125 Kč, z toho snídaně 25 Kč, oběd 65 Kč a večeře 35 Kč 
  • Ubytování:  za jednolůžkový pokoj 180 Kč, za dvoulůžkový pokoj 170 Kč 
  • Za služby sociální péče: 130 Kč za hodinu péče. Rozsah péče se  stanovuje při jednání se zájemcem podle jeho reálné potřeby.

Nejdůležitější materiály o službě si můžete stáhnout kliknutím na níže uvedené odkazy:

veřejný závazek

žádost o poskytnutí sociální služby

Vyplněnou žádost prosím pošlete písemně na níže uvedenou adresu.

Zájemcům o službu nabízíme podporu v těchto oblastech jejich potřeb.

Co se bude dít po obdržení Vaší žádosti?

Po obdržení Vaší žádosti Vás budeme kontaktovat, abychom ověřili informace v žádosti a zahájili proces jednání se zájemcem. V případě zájmu můžete po předchozí dohodě přijet na návštěvu. Máme-li plnou kapacitu, budeme Vás kontaktovat, abychom ověřili, zda patříte do okruhu osob, kterým poskytujeme službu, a zařadíme Vás (pokud budete mít zájem) mezi žadatele. Až se uvolní místo, kontaktujeme všechny žadatele, kteří odpovídají bližší charakteristice volného místa, a ověřujeme, zda jejich zájem trvá (zahájení procesu jednání se zájemcem).

Máte zájem o jinou službu nebo potřebujete poradit?

Podívejte se na přehled všech našich služeb, spojte se s naší sociální pracovnicí nebo nás můžete kontaktovat:

Korespondenční adresa

Odlehčovací služba v Betlémě
Brněnská 944/21
Klobouky u Brna
69172

Kontaktní údaje

Telefon: 519 420 573
E-mail: X.GvV_4WH9rD23c4-kt
Www: www.betlem.org