Stavíme Nový Domov Betlém

Nový Domov Betlém v Kloboukách u Brna zatím sociální služby nemůže poskytovat, protože ještě není postaven. Ale už to nejsou jen beztvaré přání a sny, existuje schválená projektová dokumentace a pracujeme na tom, abychom zajistili jeho úspěšnou realizaci. 

Nový Domov Betlém bude sloužit jako zařízení sociálních služeb obsahující obytné prostory pro 12 osob s těžkým zdravotním postižením, rozdělené na dvě domácnosti pro 6 osob (tj. jde o prostory pro realizaci služby domov pro osoby se zdravotním postižením), 2 samostatné pokoje pro realizaci pobytové odlehčovací služby, zázemí pro rehabilitaci, aktivizaci a ergoterapii uživatelů služeb a zázemí pro personál. Podívejte se na pěknou architektonickou studii.

Rozpočet nákladů je 45 milionů korun. V současné době probíhá schvalování podpory z veřejných zdrojů, která by mohla činit až 95%. Zbývající část nákladů musíme pokrýt z vlastních zdrojů, v našem případě z darů našich dárců. Prvními dary na tento projekt byli dary z dobročinné aukce v roce 2017.

logo IOP   logo mmrBrněská metropolitní oblast