Vy rozhodujete, Tesco pomáhá!

28. července 2022

Nakupujete v Tescu rádi? A víte, že Tesco rozděluje finanční prostředky organizacím, které pomáhají místním komunitám? Za svůj nákup obdržíte žeton, který můžete vhodit do tubusů a tím v prodejně Tesco Břeclav hlasovat třeba i pro náš projekt. Projekt s nejvyšším počtem hlasů v každém mikroregionu získá nadační příspěvek ve výši 45 000 Kč. Pokud náš projekt získá nejvíc hlasů, použijeme grant na vytvoření relaxačně-užitkové zahrady přímo v areálu našeho Sociálně terapeutického centra Radost v Brumovicích.

Vy rozhodujete, Tesco
28. července 2022 - Vy rozhodujete, Tesco pomáhá!

Chceme vytvořit relaxačně-užitkovou zahradu pro obyvatele Chráněného bydlení a klienty Sociálně terapeutického centra. Smyslem této zahrady je umožnit našim klientům aktivní pohyb na čerstvém vzduchu se smysluplnou činností - péčí o stromy a keře, sečení trávy, pěstování zeleniny, tedy nácvik pracovních dovedností. Klienti budou moci trávit čas na čerstvém vzduchu a umožní jim také zapojit se do péče o vegetaci v zahradě. Obzvláště rádi sklízí a zpracovávají ovocné plody na mošty, džemy apod. primárně nám realizace projektu umožní rekultivovat a opět využívat zahradu uprostřed obce, kterou chceme využívat i při akcích pro veřejnost. Relaxační část zahrady poslouží k odpočinku, setkávání klientů s rodinami i pro veřejné akce.

Grantový program Tesco „Vy rozhodujete, my pomáháme“ poskytuje finanční podporu na realizaci malých veřejně prospěšných projektů po celé ČR s cílem zlepšovat kvalitu života v ČR a podporovat udržitelný rozvoj díky aktivitám lokálních komunit. V 11. kole se rozdělí částka 3 150 000 Kč, v 70 stanovených mikroregionech Do každého mikroregionu postupují tři nejlepší vybrané projekty.

O nejlepším projektu rozhoduje veřejnost v prodejnách Tesco formou hlasování. Hlasování probíhá tak, že za každý nákup v jakékoli prodejně získá zákazník 1 žeton, jehož pomocí může hlasovat pro jeden ze tří projektů v daném mikroregionu. Pouze projekt s nejvyšším počtem hlasů v mikroregionu na konci hlasování získá nadační příspěvek, a to ve výši 45 000 Kč.

Pokud se rozhodnete projekt Terapeutické zahrady pro Radost podpořit, můžete tak učinit v obchodním domě Tesco Břeclav do 7. srpna 2022. Děkujeme, že pomáháte!