V Narnii začala vznikat multifunkční místnost

1. února 2019

Návštěvník Domova Narnie by dnes těžko uvěřil, že místo, kde nyní žijí děti s těžkým mentálním postižením, byl v roce 1992 malý byt, který se zvětšoval postupným přistavováním a přestavováním až do současné podoby. Jedna část domu však doposud zůstávala bez podstatných změn, a to přilehlá evangelická modlitebna. Tento skromný prostor sloužil svému účelu bez významných investic až donedávna, ale během roku 2018 dostal zelenou společný záměr Evangelického sboru v Kloboukách a Domova Narnie v Morkůvkách. Projekt dostal pracovní název Multifunkční místnost. Co nás k tomu vedlo?

V Narnii vzniká nový prostor
1. února 2019 - V Narnii začala vznikat multifunkční místnost

Domov Narnie měl dlouhodobý zájem o jeho užívání pro volnočasové aktivity dětí v odpoledním čase a Evangelický sbor cítil potřebu zásadní rekonstrukce místnosti o 70 m2. Tak vznikla myšlenka na společný projekt revitalizace a širšího využití modlitebny. Tato myšlenka postupně získávala další příznivce a dokonce i dárce, kteří ji podpořili finančním darem. K dnešnímu dnu jsme obdrželi dary nebo jejich závazné přísliby v takové výši, že se můžeme pustit do práce. A jaké práce nás čekají? Zejména úplné odstranění dřevěné podlahy a obložení stěn, které je napadené plísní a vybudování nové anhydritové podlahy s podlahovým topením včetně její ochrany vzdušnou a tepelnou izolací. Místo lokálních plynových topidel bude instalován nový kotel, provedena nová elektroinstalace a osvětlení. Tepelnou izolaci dostane dřevěný strop, změny dozná i přilehlá koupelna. Konečné slovo bude mít malíř. Termín dokončení prací je 31. srpen 2019 kvůli začátku nového školního roku.

Nová moderní místnost bude uzpůsobena pro konání celé řady různých aktivit, setkávání a činností v průběhu celého týdne.  Evangelický sbor tuto místnost bude využívat ve všedních dnech večer k setkání mládeže, konání filmové kavárničky a o víkendech při konání pravidelných bohoslužeb. Děti z Narnie naopak využijí místnost ke svým aktivitám ve všedních dnech jako hernu, relaxační místnost, nebo malou tělocvičnu. Každodenní program dětí tak bude zpestřen pohybovými či relaxačními aktivitami bez ohledu na to, jaké je venku počasí.

Věříme, že tato místnost přispěje neformálním způsobem i k prohloubení vztahů veřejnosti a našeho střediska, potažmo evangelického sboru a nabídne skvělé příležitosti pro odbourání jakýchkoliv bariér.

Děkujeme všem, kteří tento projekt již finančně podpořili:

partneři

 

Fotografie z postupné realizace:

1. února 2019 IP Polná nám zatepluje strop1. února 2019  IP Polná nám zatepluje strop21. února 2019 Odvětrání podlahy pomocí tvarovek iglú27. února 2019 Zednictví Kosař, betonáž podlahybřezen 2019 - elektrorozvody4. dubna 2019 rozvody podlahového topeníPřipraveno na anhydrid10. dubna 2019 Lijeme anhydridAnhydrit vylitVymalováno, osazeny svítidla, marmoleum na podlaze