Úspěšný společenský večer

21. listopadu 2017

Dobrý základ nového domova pro dospělé lidi s tělesným postižením položili dražitelé v dobročinné aukci v kloboucké Sokolovně v sobotu 18. listopadu 2017. Za 54 dražených exponátů zaplatili celkem 374 000 korun a tento výtěžek ještě posílil dar nejmenovaného dárce ve výši 10 000 Kč a příspěvek společnosti Allrisk ve výši 7 000 Kč. Celková částka tak dosáhla 391 000 Kč. Mrkněte na zajímavé momentky Renaty Hasilové   nebo svižné video Regionální televize Jih.

Úspěšný společenský večer
21. listopadu 2017 - Úspěšný společenský večer

Vedle celé řady výrobků klientů BETLÉMA jsme v dražbě nabídli skvělá vína od moravských vinařů, hustopečskou mandlovici a krásné obrazy a další díla místních a regionálních umělců. Aktivně se do dražby zapojilo 29 dražitelů, z nichž v napínavém soupeření pod taktovkou licitátora pana Miroslava Strouhala nakonec 25 uspělo. Největší zájem vyvolaly obrazy, přičemž nejúspěšnější byl obraz malířky Zdeňky Klanicové z Brna Elfí les, který se podařilo prodat za 25 000 Kč.

Cílem večera bylo získat finanční podporu na projekt vybudování nového domova BETLÉM, který plánujeme postavit v blízkosti stávajícího Betléma a který budou tvořit 2 domácnosti po 6 obyvatelích, z nichž každá bude ještě disponovat malou garsonkou pro odlehčovací službu. Do nového domova se přestěhují všichni obyvatelé toho současného, k nimž přibudou dva noví. Pokud vše dobře dopadne a projekt získá finanční podporu ve formě dotací EU, stěhovat do nového by se mohli klienti v roce 2020-21. Výtěžek večera je určen na úhradu nákladů spojených s přípravou projektové dokumentace, architektonické studie, geologického průzkumu a dalších.

Velké poděkování patří všem, kteří nám s přípravami a organizací večera pomohli a především partnerům, díky nimž se také celý večer mohl konat:

Partneři večera:

 baner partnerů večera

Za skvělé občerstvení během večera děkujeme: 

Cukrářství Hladůvková Morkůvky • Pekařství Křižák •  Zámecké sklepy Strážnice • Vinařství Plešingr z Rohatce • Vinařství Prokop z Krumvíře • Templářské sklepy Čejkovice • Vinařství Josef Valihrach z Krumvíře • Vinařství Milan Krátký z Brumovic • Vinařství Mikulica z Velkých Pavlovic