18. společenský večer s dobročinnou aukcí

Dobročinná dražba 18. společenského večera přinesla 321 200 korun na podporu projektu Vybudování nového domova Betlém v Kloboukách u Brna. 

18. společenský večer s dobročinnou aukcí
18. společenský večer s dobročinnou aukcí

Celý večer se nesl ve velmi příjemné atmosféře, kterou také svými slovy pomohli navodit tradiční host a poslanec Ing. Stanislav Juránek a starosta města Klobouky u Brna pan Pavel Volek. Po představení projektu a předání ocenění významným dárcům BETLÉMA, patřilo podium mladé kapele Cimballica, která všechny přítomné ohromila svým hudebním vystoupením. Známé lidové i filmové melodie v netradičním aranžmá a skvělém provedení potěšily plný sál a naplnily klobouckou sokolovnu pozitivní energií do nadcházející dražby.

Cimballica

Nejvyšší částku zaplatil dražitel za láhev Hustopečské mandlovice z dubového sudu. Tento exponát pod názvem 3x18 (18. lahev z limitované edice pro 18. ročník dobročinné aukce v roce 2018) vydražil za 19 tisíc korun. Všech nabídnutých 54 exponátů našlo své nové majitele a protože otevřenost a štědrost dražitelů byla evidentní, nabídli jsme na konci dražby ještě kolekci 4 sklenic speciálních betlémských medů. Medů, které pilné včeličky vyrobily z nektaru lip, akátů a dalších stromů a keřů na betlémské zahradě. I o med, podobně jako o celou řadu exponátů, se strhl velký souboj. Konečná cena se zastavila na  částce 10 500 korun za celou kolekci medů.

Dražíme 

Dražba tak vynesla celkem 306 200 kč, které navýšili 2 nejmenovaní dárci o dalších 15 000 korun a celkový výnos 18. společenského večera ve prospěch projektu Vybudování nového domova Betlém v Kloboukách u Brna činí 321 200 Kč.

Naše srdečné poděkování patří všem, kteří nám věnovali exponáty do aukce (jejich jména najdete v katalogu u daného exponátu), partnerům večera a firmám, které poskytli spoustu dobrého občerstvení do rautu.

Za kolik se podařilo jednotlivé exponáty vydražit se můžete podívat zde Katalog vydražených exponátů

Fotografie z celého večera si můžete prohlédnout zde Diakonie ČCE-středisko BETLÉM

Srdečně děkujeme partnerům večera za jejich podporu:

Hlavní partner:

ivk_logo_svet_naradi  

Partneři:

  3_barva upraveno   DDtisk    logo-Allrisk-R-jpeg    isotra_1676_logo    Klobouky znakOSA

Děkujeme firmám, které přispěli do občerstvení:

Cukrářství Hladůvková, s.r.o. Boleradice

BRUMOVÍN CZ s.r.o. Brumovice

Vinařství Prokop z Krumvíře

Vinařství Josef Valihrach z Krumvíře

Vinařství Pod Kumstátem z Krumvíře

Vinařství Zborovský z Velkých Pavlovic

Vinný sklep U Pálků Zaječí