Pro Narnii běžel i proslulý kardiochirurg

Nejznámější český kardiochirurg profesor Jan Pirk svou účastí podpořil sobotní Běhej lesy, jejíž výtěžek potěší postižené děti z Domova Narnie v Morkůvkách. Běželo se Lednicko-valtickým areálem.

Vybraná částka ze startovného 33.650 Kč udělala radost i vedoucí Narnie Veronice Prantlové a Janu Gavlíkovi z Diakonie Betlém, která Narnii zastřešuje. Oba běželi 13kilometrovou trať.

Běžci za Narnii - Veronika a Honzadavysobotni_mix 480

„Peníze použijeme na nákup sportovního vybavení pro děti. Koupíme kola, tříkolky, žíněnky a další vybavení do plánované multifunkční místnosti, která bude sloužit i jako tělocvična a herna,“ uvedl Gavlík.

sobotni_mix 470Veronika přebírá šekPirk

Z celkového počtu 2.092 běžců bylo 297 dětí, nejmladšímu byly 2 roky. Mezi 1.795 dospělými běžel i prof. MUDr. Jan Pirk, DrSc., který vyhrál v kategorii M69+ a v celkovém pořadí se umístil na rovné stovce.