Chráněné bydlení Arkénie, Brumovice

 

Služba je registrována v registru poskytovatelů sociálních služeb pro číslem:2162414

.

Poslání služby:

Dospělým lidem s mentálním postižením umožňujeme bydlet v malé domácnosti v přirozeném prostředí obce. Pomáháme jim rozvíjet schopnosti, používat dovednosti a naplňovat představy. Při poskytování služby spolupracujeme s jejich rodinami, přáteli, místní komunitou a odborníky.
Kapacita služby je 5 uživatelů. Specializujeme se také na práci s lidmi s poruchami autistického spektra.

Stručný popis služby:

Chráněné bydlení Arkénie poskytuje svým obyvatelům celoročně ubytování, stravu a péči v běžné rodinné zástavbě. Služba je kvalitně personálně zajištěna, během dne s klienty pracují dva pracovníci. Obyvatelé Arkénie mají možnost pracovat v Sociálně terapeutickém centru Brumovice, odpoledne se věnují svým oblíbeným činnostem (např. jdou v doprovodu pracovníků na procházku, na výlet, apod.). O víkendech dopoledne se obyvatelé zapojují do běžných domácích prací (např. věšení prádla, příprava oběda, apod.) a jezdí na výlety, popř. příležitostně na vícedenní pobyty. Podporujeme přirozené rodinné vztahy, naši obyvatelé jsou zvyklí jezdit pravidelně na návštěvy k rodině.

 

Nejdůležitější materiály o službě si můžete stáhnout kliknutím na níže uvedené odkazy:

veřejný závazek

žádost o poskytnutí sociální služby

Vyplněnou žádost prosím pošlete poštou na adresu sociálního úseku.


Co se bude dít po obdržení Vaší žádosti?

Po obdržení Vaší žádosti Vás budeme kontaktovat, abychom ověřili informace v žádosti a zahájili proces jednání se zájemcem. V případě zájmu můžete po předchozí dohodě přijet na návštěvu.Máme-li plnou kapacitu, budeme Vás kontaktovat, abychom ověřili, zda patříte do okruhu osob, kterým poskytujeme službu, a zařadíme Vás (pokud budete mít zájem) mezi žadatele. Až se uvolní místo, kontaktujeme všechny žadatele a ověřujeme, zda jejich zájem trvá (zahájení procesu jednání se zájemcem).

Máte zájem o jinou službu nebo potřebujete poradit?

Podívejte se na přehled všech našich služeb, popřípadě se můžete spojit s naší sociální pracovnicí.

 

únor 2017 

.

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha