Domov pro osoby se zdravotním postižením - Arkénie, Brumovice

 

Služba je registrována v registru poskytovatelů sociálních služeb pro číslem: 8082420.

Poslání služby:

Dospělým lidem s mentálním postižením umožňujeme bydlet v malé domácnosti v přirozeném prostředí obce. Pomáháme jim rozvíjet schopnosti, používat dovednosti a naplňovat představy. Při poskytování služby spolupracujeme s jejich rodinami, přáteli, místní komunitou a odborníky.
Kapacita služby je 5 uživatelů. Specializujeme se také na práci s lidmi s poruchami autistického spektra.

Stručný popis služby:

Domov Arkénie poskytuje svým obyvatelům celoročně ubytování, stravu a péči v běžné rodinné zástavbě. Služba je kvalitně personálně zajištěna, během dne s klienty pracují dva pracovníci. Obyvatelé Arkénie mají možnost pracovat v dílnách v Morkůvkách, odpoledne se věnují svým oblíbeným činnostem (např. jdou v doprovodu pracovníků na procházku, na výlet, apod.). O víkendech dopoledne se obyvatelé zapojují do běžných domácích prací (např. věšení prádla, příprava oběda, apod.) a jezdí na výlety, popř. příležitostně na vícedenní pobyty. Podporujeme přirozené rodinné vztahy, naši obyvatelé jsou zvyklí jezdit pravidelně na návštěvy k rodině.

 

Nejdůležitější materiály o službě si můžete stáhnout kliknutím na níže uvedené odkazy:

veřejný závazek

žádost o poskytnutí sociální služby

Vyplněnou žádost prosím pošlete poštou na adresu sociálního úseku.


Co se bude dít po obdržení Vaší žádosti?

Po obdržení Vaší žádosti Vás budeme kontaktovat, abychom ověřili informace v žádosti a zahájili proces jednání se zájemcem. V případě zájmu můžete po předchozí dohodě přijet na návštěvu.Máme-li plnou kapacitu, budeme Vás kontaktovat, abychom ověřili, zda patříte do okruhu osob, kterým poskytujeme službu, a zařadíme Vás (pokud budete mít zájem) mezi žadatele. Až se uvolní místo, kontaktujeme všechny žadatele a ověřujeme, zda jejich zájem trvá (zahájení procesu jednání se zájemcem).

Máte zájem o jinou službu nebo potřebujete poradit?

Podívejte se na přehled všech našich služeb, popřípadě se můžete spojit s naší sociální pracovnicí.

 

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha