Domov Arkénie v Brumovicích

Život v Domově Arkénie se velmi podobá životu velké rodiny, ve které společně žijí, pracují a radují se dospělí lidé s mentálním postižením a jejich pečovatelé. Cílem všech je vytvořit vlídné rodinné a harmonické prostředí. Snažíme se být pro obyvatele domova především podporou ve všech jejich činnostech, aby se v možné míře přiblížili životu jejich vrstevníků. Pomáháme jim s různými úkony, vedeme je k dodržování různých dovedností a zdravých návyků. Poskytujeme pomoc tam, kde víme, že je to třeba. Snažíme se žít stejně jako jakákoliv velká rodina,  společně se staráme o úklid domova, společně pereme, zašíváme, vaříme. Zakoupili jsme také novou sekačku na trávu a tak udržujeme trávníky jak před domovem, tak i na dvoře.

Naše Arkenijská rodina vede bohatý a pestrý život: účastníme se společenského života v obci, navštěvujeme různé zajímavé akce i v blízkém okolí, jezdíme na společný týdenní pobyt, na výlety v širokém okolí (víme už kolik schodů mají všechny rozhledny v okolí). Během zimních měsíců jezdíme do bazénu, někteří z našich obyvatel hezky malují, druzí zase umí vyrobit hezké věci ze dřeva apod.

V současné době žije v domově 5 mladých lidí s mentálním postižením a autismem (2 ženy a 3 muži). Děvčata pomáhají především s vařením a domácností, muži zase s prací okolo domu. Provoz domova je ve dvoutýdenních cyklech, což znamená, že každý druhý víkend tráví obyvatelé domova u svých rodičů. Udržují tak neustálý kontakt a vazby se svou blízkou rodinou. V rodinném kruhu tráví také Vánoce, Velikonoce a 2 týdny o letních prázdninách.

Domov Arkénie poskytuje službu, která se jmenuje Domov pro osoby se zdravotním postižením.

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha