Chráněné bydlení Arkénie v Brumovicích

Život v Chráněném bydlení Arkénie se velmi podobá životu velké rodiny, ve které společně žijí, pracují a radují se dospělí lidé s mentálním postižením a jejich pečovatelé. Cílem všech je vytvořit vlídné rodinné a harmonické prostředí. Snažíme se být pro obyvatele domova především podporou ve všech jejich činnostech, aby se v možné míře přiblížili životu jejich vrstevníků. Pomáháme jim s různými úkony, vedeme je k dodržování různých dovedností a zdravých návyků. Poskytujeme pomoc tam, kde víme, že je to třeba. Snažíme se žít stejně jako jakákoliv velká rodina,  společně se staráme o úklid domova, společně pereme, zašíváme, vaříme. Zakoupili jsme také novou sekačku na trávu a tak udržujeme trávníky jak před domovem, tak i na dvoře.

Naše Arkenijská rodina vede bohatý a pestrý život: účastníme se společenského života v obci, navštěvujeme různé zajímavé akce i v blízkém okolí, jezdíme na společný týdenní pobyt, na výlety v širokém okolí (víme už kolik schodů mají všechny rozhledny v okolí). Během zimních měsíců jezdíme do bazénu, někteří z našich obyvatel hezky malují, druzí zase umí vyrobit hezké věci ze dřeva apod.

V současné době žije v domově 6  lidí s mentálním postižením a autismem (3 ženy a 3 muži). Děvčata pomáhají především s vařením a domácností, muži zase s prací okolo domu. Provoz domova je ve dvoutýdenních cyklech, což znamená, že každý druhý víkend tráví obyvatelé domova u svých rodičů. Udržují tak neustálý kontakt a vazby se svou blízkou rodinou. V rodinném kruhu tráví také Vánoce, Velikonoce a 2 týdny o letních prázdninách.

Chráněné bydlení Arkénie poskytuje službu, která se jmenuje chráněné bydlení.

únor 2017 

.

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha